15.01.2018

Протидія корупції - один із пріоритетних напрямів діяльності прокуратури Луганської області

Питання протидії корупції є одним з головних пріоритетів діяльності органів прокуратури області та інших органів правопорядку регіону
Скоординовані зусилля усіх відомств у  2017 році сприяли досягненню позитивних результатів на вказаному напрямі роботи. Правоохоронними органами Луганщини активно використовувались можливості оперативно-розшукової діяльності та проводились негласні слідчі (розшукові) дії.
Протягом року розпочато досудове розслідування у 171 кримінальному провадженні за фактами вчинення корупційних злочинів проти 117 за аналогічний період минулого року.
Серед виявлених злочинів у сфері корупції 35 пов’язані з привласненням, розтратою майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем посадовцями, 28 – з вимаганням та одержанням ними неправомірної вигоди, 10 – зловживання владою або службовим становищем державними службовцями та працівниками правоохоронних органів, 5 – зловживання повноваженнями службовими особами юридичних осіб приватного права.  
Під час розслідування цих кримінальних проваджень 27 осіб відсторонено від виконання повноважень на посаді (у провадженнях слідчих прокуратури – 14 осіб, слідчих поліції – 11 та слідчих Служби безпеки – 2). 
Найбільш корупційних злочинів викрито у бюджетній сфері (25), а також сфери освіти (15), земельних відносин (10), транспорту (4) тощо.
Протягом року прокурори направили до суду 104 обвинувальних акти цієї категорії проти 99 торік.
У провадженнях слідчих Національної поліції до суду направлено 78 обвинувальних актів проти 76 у минулому році. Слідчими прокуратури області до суду направлено 14 (проти 11) таких обвинувальних актів.
Крім того, у закінчених кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення встановлено збитків на суму 8,7 млн грн, з яких під час досудового розслідування відшкодовано 2,9 млн грн. Накладено арешт на майно обвинувачених вартістю 6 млн грн, прокурорами заявлено позовів на 5,7 млн грн.
Стосовно 60 осіб судові рішення набрали законної сили. З них 7 осіб засуджено до позбавлення волі реально, 3 – до  обмеження волі, 2 – до громадських робіт, 1 – до арешту та 27 – до штрафу.
Органами прокуратури Луганщини забезпечено належне процесуальне керівництво та ефективне досудове розслідування у кримінальних провадженнях про корупційні кримінальні правопорушення.
АДМІНКОРУПЦІЯ
На напрямі протидії корупції адміністративно-правовими засобами органами Національної поліції в області складено та направлено до суду 193 протоколів про пов’язані з корупцією правопорушення (проти 123 торік), з них 100 погоджено прокуратурою області.
За участю прокурорів судами до адміністративної відповідальності притягнуто 124 особи (проти 89 торік), з яких 22 депутатів місцевих рад, 23 посадові особи органів місцевого самоврядування, 61 посадова особа юридичних осіб публічного права, по 1 посадовцю Державної фіскальної служби та Державної прикордонної служби, 2 посадові особи органів та підрозділів цивільного захисту, 8 державних службовців.
До винних осіб судом застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу на загальну суму понад 340 тис грн.
Найбільш розповсюдженими є порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів, за які притягнуто 100 осіб, 21 - за порушення вимог фінансового контролю, ще 3 особи притягнуто до відповідальності за порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.
При здійсненні діяльності на цьому напрямі органами прокуратури області ініційовано проведення перевірок та складання протоколів стосовно керівника Держгеокадастру у Луганській області, двох керівників структурних підрозділів Луганської митниці ДФС, посадових осіб Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, працівників фіскальної служби, поліцейських та суддів.
Крім того, органами прокуратури внесено 127 подань (проти 101) у сфері запобігання та протидії корупції. За результатами їх розгляду притягнуто до дисциплінарної відповідальності 27 службових осіб (проти 13 торік), 3 звільнено із займаних посад.
Системна робота правоохоронців на цьому напрямі продовжується та перебуває на постійному контролі керівництва прокуратури області.
 
Прес-служба прокуратури Луганської області
 

кількість переглядів: 862