01.08.2018

На Луганщині судитимуть учасників організованої злочинної групи, які намагались перевезти через митний кордон України 2,8 кг канабісу

Прокуратурою Луганської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням  учасників злочинного угруповання у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 305, ч. 3 ст. 307 КК України (контрабанда наркотичних засобів в особливо великих розмірах, вчинених організованою групою; незаконне виготовлення, зберігання та перевезення з метою збуту наркотичних засобів, вчинене організованою групою) 

 

Досудовим слідством встановлено, що мешканець Попаснянського району, приблизно наприкінці 2017 – початку 2018 років, достовірно знаючи про високу вартість наркотичного засобу – канабісу, маючи умисел на його контрабандне переміщення через митний кордон України з метою збуту, в особливо великих розмірах, створив організовану злочинну групу, до складу якої увійшли двоє мешканців міст Золоте та Гірське.

Діяльність зазначеного злочинного угруповання була спрямована на вчинення злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, а саме налагодження каналу систематичного незаконного переміщення наркотичних засобів в особливо великих розмірах через митний кордон України на територію Російської Федерації до міста Москва з приховуванням від митного контролю, з метою подальшого збуту.

З метою реалізації злочинного умислу учасники групи заздалегідь розфасували наркотичний засіб – канабіс у 8 полімерних пляшок, помістивши останні до бензобаку автомобіля, який належить одному з учасників незаконної «схеми».

Під час спроби перетину кордону України через митний пост «Мілове» Луганської митниці ДФС України одним з членів організованої групи в автомобілі виявлено та вилучено 2,8 кг наркотичного засобу.

Стосовно учасників злочинного угруповання судом обрано запобіжні заходи у вигляді особистого зобов’язання, застави та тримання під вартою.

Довідково: за вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 305, ч. 3 ст. 307 КК України особам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

 

 

кількість переглядів: 413