11.12.2018

За клопотанням прокуратури Луганської області до підозрюваного у масових заворушеннях та захопленні державних будівель у Луганську в 2014 році застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою (ВІДЕО)

Прокуратура Луганської області здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні за фактом захоплення будівель, що забезпечують діяльність органів державної влади (ст. 341 КК України), організації масових заворушень, що супроводжувалися знищенням майна та захопленням будівель (ч. 1 ст. 294 КК України), викрадення, привласнення вогнепальної зброї, вибухових речовин та пристроїв (ч. 2 ст. 262 КК України).

 

Досудовим розслідуванням встановлено, що упродовж березня-квітня 2014 року група осіб, вступивши в злочинну змову між собою, брали активну участь у масових заворушеннях, захопленні будівель, що забезпечують діяльність органів державної влади на території Луганської області, зокрема приміщень Луганської обласної державної адміністрації, прокуратури Луганської області, Служби безпеки України у Луганській області, звідки було викрадено арсенал зброї, боєприпасів, вибухові речовини та пристрої.

Дії організаторів та учасників масових заворушень були спрямовані на формування у жителів Луганської області негативного ставлення до української влади, повалення конституційного ладу та надалі захоплення частини території України.

У кримінальному провадженні повідомлено про підозру 19 особам та оголошено їх в розшук.

6 грудня  2018  року дного із підозрюваних, який чотири роки перебував в розшуку,   було затримано та слідчим суддею за клопотанням прокурора застосовано до підозрюваного запобіжний захід  у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб.

 

Довідково: санкція статей передбачає покарання передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 512