13.05.2019

За підозрою у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно мешканки Біловодська

Прокуратурою Луганської області до суду направлено обвинувальний акт за підозрою мешканки смт Біловодськ у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України (умисні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, направлені на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України).

У ході досудового розслідування встановлено, що у травні 2014 року громадянка України надала добровільну згоду на участь в проведенні так званого «референдуму» щодо підтримки «Акту про державну самостійність «ЛНР» в смт Біловодську.

Так, підозрювана вступила в злочинну змову з іншими особами, стосовно  яких на сьогодні винесені вироки суду, та взяла участь у проведенні незаконного «референдуму». У приміщенні місцевого магазину, де організували роботу «дільничної виборчої комісії», жінка приймала від місцевих мешканців документи, звіряла їх зі списками виборців, видавала бюлетені для голосування.

По завершенню  псевдореферендуму вказана особа взяла участь у підрахунку голосів та складенні протоколу за результатами проведення незаконного «референдуму».

Оскільки під час досудового розслідування підозрювана повністю визнала свою провину у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення, щиро розкаялася, активно сприяла розкриттю злочину та викриттю інших співучасників, між нею і прокурором укладено угоду про визнання винуватості.

На даний час обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості направлено до суду для розгляду по суті.

Санкція ч. 2 ст. 110 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 150