07.11.2019

Двох депутатів Гірської міської ради засуджено за участь в організації та проведенні незаконного «референдуму» 2014 року на Луганщині

Вироками Попаснянського районного суду Луганської області двох депутатів Гірської міської ради VI скликання визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України (умисні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, направлені на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України).

 

У судовому засіданні прокурором доведено, що у травні 2014 року мешканки м. Гірське Попаснянського району Луганської області надали добровільну згоду на участь у псевдореферендумі у якості «голови» та «секретаря» так званої «дільничної виборчої комісії». Попередньо вступивши в злочинну змову, депутати організували та провели у приміщенні навчального закладу незаконний «референдум» щодо відокремлення Луганської області від території України. По завершенню «волевиявлення» жінки здійснили підрахунок бюлетенів та передали їх для подальшого проголошення «Акту про державну самостійність «ЛНР».

Дослідивши докази сторони обвинувачення, враховуючи визнання вказаними особами своєї вини та готовність активно сприяти  розкриттю злочину й викриттю інших співучасників, суд призначив обвинуваченим покарання у вигляді 5 років позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з іспитовим строком.

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 674