31.01.2020

На Луганщині у справі про смерть від недоїдання семимісячного немовляти матері повідомлено про підозру

За процесуального керівництва прокуратури Луганської області  здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом смерті 4 січня 2020 року семимісячної дитини у Кремінському районі.

 

За висновком судово-медичної експертизи, смерть немовляти настала внаслідок кахексії, зумовленої недостатністю харчування.

Невиконання своїх обов’язків по догляду за дитиною 40-річна жінка заперечила. За її словами, дівчинка народилася здоровою, їй зроблені усі необхідні щеплення, на хронічні захворювання не страждала.

За матеріалами слідства, у день смерті  матір залишила немовля разом з старшими дітьми та пішла у справах. Коли повернулася – знайшла дитину без ознак життя  та викликала швидку.

Надавши оцінку зібраним доказам, які вказують на вину матері, 31 січня 2020 року їй повідомлено про підозру за ст. 166 КК України (злісне невиконання батьками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки).

На утриманні жінки перебували ще п’ятеро малолітніх дітей. Наразі вони знаходяться на лікуванні у медичних закладах. До суду направлено позов про позбавлення матері батьківських прав.

Наразі досудове розслідування триває. З’ясовуються усі важливі у кримінальному провадженні обставини.

Довідково: санкція ст. 166  КК України передбачає покарання у виді обмеження або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 921