17.03.2023

Судитимуть «директорку» школи, яка впроваджує російські стандарти освіти

Прокурори Щастинської окружної прокуратури Луганської області направили до суду обвинувальний акт стосовно місцевої мешканки, яка сприяла впровадженню російських стандартів освіти (ч. 3 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, 41-річна депутатка Новоайдарської селищної ради, у травні 2022 року підтримала дії окупаційної влади так званої «лнр». Вона, попри відновлення роботи Новоайдарського ліцею у дистанційній формі на підконтрольній Україні території, не виїхала та не приступила до виконання обов’язків директора.

Обвинувачена натомість умисно обійняла посаду директора в так званому «Державному загальноосвітньому закладі лнр «Новоайдарська середня школа».

«Керівниця» навчального закладу організовує освітній процес за стандартами рф, проводить перекваліфікацію вчителів української мови і літератури на вчителів російської мови і літератури, видає документи про освіту за стандартами рф та «лнр» і всіляко взаємодіє з іншими структурами на тимчасово окупованій території регіону.

Матеріали обвинувачення передано до Тернівського міського суду Дніпропетровської області для розгляду по суті.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

За вчинене їй загрожує позбавлення волі строком до 3 років з позбавленням права до 15 років обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Луганської обласної прокуратури

(за матеріалами Щастинської окружної прокуратури)

кількість переглядів: 442