18.02.2019

Повідомлено про підозру депутату Сєвєродонецької міської ради, який створив та очолив організовану злочинну групу, що заволоділа понад 1,3 млн грн бюджетних коштів

Прокуратурою Луганської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за матеріалами ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, за фактом  заволодіння бюджетними коштами шляхом обману з використанням фіктивного підприємства.

 

Під час розслідування 18 лютого 2019 року керівником прокуратури Луганської області повідомлено про підозру організатору злочинної групи – депутату Сєвєродонецької міської ради у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво, тобто придбання суб'єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, вчинене організованою групою, що заподіло велику матеріальну шкоду іншим юридичним особам), ч. 4 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом обману в особливо великих розмірах, вчинене організованою групою), ч. 3 ст. 209 (вчинення дій, спрямованих на маскування незаконного походження коштів, одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, вчинене організованою групою) КК України.

Крім того, у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень у складі організованої злочинної групи слідчими слідчого управління ГУНП в Луганській області повідомлено про підозру ще трьом мешканцям м. Сєвєродонецька.

Слідством встановлено, що депутат створив та очолив на території міста злочинне угруповання, учасники якого у 2016 році, використовуючи фіктивне підприємство, при виконанні робіт з капітального ремонту покрівлі будівель закладів освіти, об’єктів соціальної інфраструктури та 17 житлових будинків заволоділи понад 1,3 млн грн бюджетних коштів Сєвєродонецької міської ради та в подальшому їх легалізували.

На даний час вирішується питання про обрання стосовно усіх підозрюваних запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Хід досудового розслідування перебуває на контролі керівництва прокуратури області.

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 8 до 15 років  з позбавленням права обіймати певні посади  або займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 2950