28.02.2019

Правову позицію прокуратури у справі щодо нецільового використання приміщення навчального закладу підтвердив Верховний Суд

Верховний суд задовольнив касаційну скаргу заступника прокурора області, скасувавши рішення Господарського суду Луганської області та постанову Східного апеляційного господарського суду, якими було відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним договору оренди нерухомого майна, що належить до державної власності.

Під час вивчення питання правомірності використання приміщень закладів освіти встановлено, що одне з приміщень державного навчального закладу «Сєвєродонецьке вище професійне училище» площею майже 92 кв м вартістю 173 тис. грн тривалий час на підставі договору оренди використовувалось, як офісне приміщення охоронної фірми.

Прокуратура наполягала, що спірний договір суперечить ч. 5 ст. 63 Закону України «Про освіту», ч.2 ст. 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна». При укладенні вказаного  договору не дотримано порядку, визначеного ч. 4 ст. 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», оскільки чинним законодавством встановлена заборона на використання приміщень з іншою метою, не пов’язаною  з навчально-виховним процесом, що стало підставою для визнання правочину недійсним.

Суд касаційної інстанції вказав, що судами попередніх інстанцій не досліджено належним чином наявні в матеріалах справи докази та передав справу на новий розгляд до суду до Господарського суду Луганської області.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 327