11.07.2019

За втручання прокуратури Луганщини попереджено незаконне вибуття земельної ділянки державної власності

Органи прокуратури Луганської області постійно вживають заходи представницького характеру щодо захисту державних інтересів у сфері земельних відносин.
Зокрема, під час опрацювання даних Єдиного державного реєстру судових рішень встановлено, що рішенням Старобільського районного суду Луганської області визнано за позивачем право власності в порядку спадкування за законом після смерті чоловіка на земельну частку (пай), як члену колективного сільськогосподарського підприємства.

Вивченням матеріалів справи з’ясовано, що підстави для визнання за позивачем права власності на земельну частку (пай) у порядку спадкування відсутні, оскільки її чоловік, як спадкодавець, на момент розпаювання не був членом КСП та такого права за життя не набув.

За таких обставин, на підставі рішення суду, надання земельної ділянки повинно було б здійснюватися за рахунок земель резервного фонду, які знаходяться у державній власності.

З метою усунення виявлених порушень чинного законодавства прокуратурою Луганської області подано апеляційну скаргу на зазначене судове рішення.

Як результат, постановою Луганського апеляційного суду апеляційну скаргу прокуратури області задоволено, рішення суду першої інстанції скасовано.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 402