31.07.2019

Участь у псевдореферендумі 2014 року в Попаснянському районі привела на лаву підсудних

Прокуратурою Луганської області затверджено та направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, тобто дій, вчинених з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 110 КК України).

Слідством встановлено, що навесні 2014 року громадянка України спільно з іншими особами, стосовно яких є окремі кримінальні провадження, вчинила дії, спрямовані на організацію та проведення 11.05.2014 на території смт Комишуваха Попаснянського району так званого «референдуму» щодо підтримки «Акту про державну самостійність «ЛНР».

Зокрема, вказана особа звіряла документи  місцевих мешканців з наявними  списками виборців, видавала бюлетені та  консультувала щодо їх заповнення, а також взяла участь у підрахунку голосів по завершенню незаконного «волевиявлення».

Оскільки під час досудового розслідування підозрювана повністю визнала свою провину, щиро розкаялася, активно сприяла розкриттю злочину та викриттю інших співучасників, між нею і прокурором укладено угоду про визнання винуватості.

На даний час досудове розслідування завершено. Обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості направлено до суду.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

 

кількість переглядів: 524