27.08.2019

«Голова» виборчої комісії постане перед судом за організацію та участь у проведенні псевдореферендуму 2014 року

Прокуратурою Луганської області до суду направлено обвинувальний акт стосовно мешканця м. Попасна Луганської області за фактом участі у проведенні так званого «референдуму щодо підтримки «Акту про державну самостійність «ЛНР», тобто вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України (умисні дії, вчинені за попередньою змовоюгрупою осіб, направлені на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України)

 

У ході досудового розслідування встановлено, що у травні 2014 року чоловік надав добровільну згоду на участь в організації та проведенні незаконного «референдуму» на території м. Попасна у якості «голови виборчої комісії».

Так, у день проведення псевдореферендуму, 11.05.2014, чоловік прибув до «виборчої дільниці», облаштованої в приміщенні Локомотивного депо «Попасна» для координації роботи інших «членів комісії», надаючи їм поради та вказівки щодо процесу голосування. Крім того, підозрюваний інформував так звану районну виборчу комісію про хід голосування та кількість виборців, а також взяв участь у підрахунку бюлетенів та склав протокол за результатами проведення «референдуму» на вказаній дільниці.

Після завершення виборчого процесу чоловік особисто передав бюлетені та протокол представникам так званої «Луганської народної республіки» для подальшого підрахунку та оголошення результатів «референдуму» з метою відокремлення частини території України.

Оскільки під час досудового розслідування чоловік повністю визнав свою провину у вчиненні вказаного кримінального правопорушення, щиро розкаявся, активно сприяв розкриттю злочину та викриттю інших співучасників, між ним та прокурором укладено угоду про визнання винуватості.

Наразі обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні з угодою про визнання винуватості направлено до суду.

 

Довідково: санкція ч. 2 ст. 110 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 442