Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
25.01.2021

Викрадали людей та змушували будувати захисні споруди для окупаційних військ на Луганщині – заочно судитимуть учасників організованої злочинної групи

За результатами спеціального досудового розслідування Луганська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників організованої злочинної групи за фактами незаконного позбавлення волі та викрадення людей, участі у діяльності не передбачених законом збройних формувань, незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, ведення агресивної війни, порушення законів та звичаїв війни (ч. 3 ст. 146, ч. 2 ст. 260, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437, ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України). Наразі обвинувачені перебувають у розшуку.

За даними слідства, у квітні 2014 року мешканець міста Лисичанська, перебуваючи у складі «козацької національної гвардії всевеликого війська Донського ім. М. І. Платова», організував та очолив злочинне угруповання з метою викрадення людей, незаконного позбавлення волі та використання їхньої праці.

Учасники організованої злочинної групи, одягнуті у камуфльований одяг військового зразка, під приводом порушення громадянами «комендантського часу» та з інших причин упродовж квітня-липня 2014 року викрали та незаконно позбавили волі п’ятьох мешканців на той час окупованого міста Лисичанська.

Погрожуючи застосуванням автоматичної вогнепальної зброї та фізичним насильством, вони помістили та насильно утримували потерпілих під озброєною охороною у приміщеннях міського відділу СБУ в Луганській області, міського військового комісаріату та склозаводу «Пролетарій».

Громадян примушували копати окопи та траншеї, будувати фортифікаційні споруди, складати захисні барикади у напрямку міста Гірське, вирішуючи таким чином стратегічні та тактичні завдання окупаційного війська.

Діяльність злочинної групи була зупинена наприкінці липня 2014 року після звільнення міста підрозділами Збройних Сил України від незаконних збройних формувань.

У ході досудового розслідування під час обшуків за місцями проживання учасників групи виявлено та вилучено вибухову речовину на основі тротилу та нітрату амонію вагою близько 210 кг, дві реактивні протитанкові гранати РПГ-22, боєприпаси тощо.

Діяльність злочинного угруповання викрито за матеріалами Управління стратегічних розслідувань у Луганській області ДСР Нацполіції України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим управлінням Головного управління Нацполіції в Луганській області.

Пресслужба Луганської обласної прокуратури

кількість переглядів: 1376