Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
21.04.2023

Судитимуть чотирьох мешканців Луганщини, які зайняли «керівні посади» в окупаційних адміністраціях

Прокурори Луганської обласної, Сватівської та Старобільської окружних прокуратур направили до суду обвинувальні акти стосовно чотирьох громадян України за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, після повномасштабного вторгнення рф на територію України четверо громадян України підтримали окупаційний режим країни-агресора та почали співпрацювати з ворогом.

Так, навесні 2022 року двоє мешканців смт Троїцьке обійняли посади так званих «начальника відділу у справах сім’ї та дітей» і «начальника станції боротьби з хворобами тварин» Троїцького району «лнр».

Ще двоє обвинувачених – мешканці м. Луганськ та с. Малохатка Старобільського району влітку 2022 року почали «керувати» в органах окупаційної влади на посадах «заступника голови так званої адміністрації Троїцького району лнр» та «начальника відділу із забезпечення життєдіяльності с. Малохатка адміністрації Старобільського району лнр».

На псевдопосадах так звані «керівники» вживають заходи для формування структурних підрозділів незаконно створених органів та здійснюють підбір кадрів.

Наразі матеріали обвинувачень стосовно всіх фігурантів направлені до судів для розгляду по суті.

За протиправні дії особам загрожує позбавлення волі на строк до 10 років з позбавленням права до 15 років обіймати посади чи займатися певною діяльністю з конфіскацією майна або без такої

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пресслужба Луганської обласної прокуратури

(за матеріалами Сватівської та Старобільської окружних прокуратур)

кількість переглядів: 978