30.08.2016

На Луганщині до суду направлено справу правоохоронця, який «заробляв» на блокпосту

Прокуратурою Луганської області до суду направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно міліціонера батальйону патрульної служби міліції особливого призначення ГУМВС України, за фактом перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу, тобто умисного вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, що завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян, які супроводжувалися погрозою застосування насильства (ч. 2 ст. 365 КК України)

 

Досудовим розслідуванням встановлено, що у березні 2015 року вказаний міліціонер разом з іншим правоохоронцем, щодо якого здійснюється окреме кримінальне провадження, під час несення служби на блокпосту в селищі міського типу Станиця Луганська зупинили для перевірки документів та особистих речей мешканця тимчасово окупованого Луганська, який виїжджав на територію України для постійного проживання.

У ході розмови правоохоронцям стало відомо, що останній везе велику суму грошей, отриманої від продажу нерухомості у місті Луганську. Задля заволодіння вказаними грошовими коштами, вони провели більш ретельний огляд особистих речей потерпілого вже за межами блокпоста.

Внаслідок умисних, протиправних дій, які виразилися у вчиненні дій, що явно виходять за межі наданих правоохоронцям прав та повноважень, та супроводжувалися погрозою застосування насильства, міліціонери заволоділи грошовими коштами, які належать потерпілому, у сумі 5,1 тис доларів США.

 

Довідково: санкція ч. 2 ст. 365 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 1651