05.09.2017

На Луганщині заочно судитимуть двох очільників незаконно утворених так званих «органів влади» терористичної організації «ЛНР»

Прокуратурою Луганської області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях стосовно посадовців терористичної організації «ЛНР», яким заочно повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 109 КК України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч. 2 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у діяльності терористичної організації)

 

Досудовим розслідуванням встановлено, що у грудні 2014 року громадяни України, діючи за попередньою змовою з іншими особами, ініціювали та надали згоду на призначення себе на так звані посади «голови адміністрації міста Ровеньки ЛНР» та «голови адміністрації міста Антрацит та Антрацитівського району».

Поплічники терористів наразі продовжують здійснювати обов’язки посадових осіб незаконно утворених органів влади, які є так званими «органами виконавчої влади» терористичної організації «ЛНР».

Оскільки вказані особи переховуються від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності на тимчасово окупованій території Луганської області, стосовно останніх проведено процедуру спеціального досудового розслідування, за результатами якого обвинувальні акти направлено до суду.

 

Довідково: санкція ч. 1 ст. 109 КК України та ч. 2 ст. 110 КК України передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої, санкція ч. 1 ст. 258-3 КК України – позбавлення волі на строк від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 1555