14.05.2018

Мешканці Луганщини, яка брала участь у проведенні псевдореферендуму 2014 року, призначено покарання

Прокуратурою Луганської області підтримано публічне обвинувачення  у кримінальному провадженні стосовно мешканки Новоайдарського району за фактом вчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України (умисні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, направлені на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України)

 

Встановлено, що на початку травня 2014 року мешканка Новоайдарщини погодилася взяти участь у проведенні так званого «Референдуму щодо підтримки акту про державну самостійність «ЛНР». Виконуючи функції «керівника» виборчої дільниці, в одному з сільських приміщень вона облаштувала ділянку для проведення вказаного заходу, отримала скриньки для голосування, агітаційні листівки, бюлетені для так званого «воєвиявлення», акти, протоколи, списки виборців та печатки. Після проведення «референдуму», жінка передала скриньки з бюлетенями, печатки та «виборчу документацію» до так званого «штабу референдуму».

Враховуючи, що під час досудового розслідування підозрювана повністю визнала свою провину, щиро розкаялась та активно сприяла розкриттю злочину та викриттю інших співучасників, між нею та прокурором затверджено угоду про визнання винуватості та вироком Новоайдарського районного суду Луганської області її визнано винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України, та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України строком на 2 роки.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 372