03.02.2020

Прокуратура Луганської області встановила факт порушення норм міжнародного гуманітарного права представниками контрольованих збройними силами РФ самопроголошених органів

Зокрема, слідчим відділом Старобільського відділу поліції ГУНП в Луганській області здійснюється досудове розслідування за фактом викрадення та умисного вбивства трьох громадян України представниками контрольованих збройними силами РФ самопроголошених органів Луганської області.

За даними слідства, представники збройного формування восени 2014 року викрали двох жінок та малолітню дитину, які мешкали в Антрацитівському районі Луганської області. Вивезли громадян до лісосмуги, де стратили, розстрілявши останніх з вогнепальної зброї.

Вказані злочинні дії грубо порушили норми міжнародного гуманітарного права, що виразилося у жорстокому поводженні із зазначеними громадянами України, поєднане з їх умисним вбивством, що прямо заборонено ст. 147 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року.

За виявленим фактом слідчий відділ Старобільського відділу поліції ГУНП в Луганській області розпочав досудове розслідування. Процесуальне керівництво здійснюється прокурорами зазначеного управління та Старобільської місцевої прокуратури Луганської області.

Довідково: санкція ч. 2 ст. 438 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічного позбавлення волі.

Прес-служба прокуратури Луганської області

 

кількість переглядів: 1619