15.06.2020

На Луганщині встановлено факт використання незаконними збройними формуваннями заборонених протипіхотних мін (ФОТО)

Прокурорами управлінням нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської області спільно з працівниками військової контррозвідки СБУ оперативно-тактичного угруповання «Північ» та слідчими 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях  задокументовано черговий факт використання заборонених міжнародними договорами протипіхотних мін.

На території покинутого приватного домоволодіння у селищі Голубівське Попаснянського району виявлено шість протипіхотних фугасних мін натискної дії ПМН-2. За інформацією слідства,  вибухові пристрої  встановлено та приведено в бойову готовність  приблизно восени 2019 року.

Міни моделі ПМН-2 вироблені на території  Російській Федерації та постачаються  на підконтрольну їй частину Луганської області. Засоби ураження такого типу застосовуються представниками НЗФ  РФ для залякування місцевого населення та здійснення збройної  агресії проти Збройних Сил України.

Дане озброєння не має механізму самоліквідації, а тому його використання заборонено міжнародними договорами, зокрема ратифікованою Україною Оттавською конвенцією 1997 року.

Здобуті речові докази долучені до матеріалів кримінального провадження за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).

 

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

 

кількість переглядів: 227