Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
22.07.2020

П’ятьом учасникам НЗФ РФ, які розстріляли генерал-майора Олександра Радієвського та інших нацгвардійців під час звільнення Лисичанська, повідомлено про підозру

Зі створенням управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, досудове розслідування значно активізовано. Прокурори спільно зі слідчими СБУ зібрали достатню кількість доказів на підтвердження причетності до вчинення злочину двох громадян Російської Федерації та трьох місцевих мешканців.

За версією слідства, 23 липня 2014 року учасники озброєних підрозділів «Восток-13» та «Сибір» утворили засідку на підступах до міста. У ході наступальної операції підрозділів Нацгвардії України під час звільнення Лисичанська учасники НЗФ РФ почали ворожу атаку із застосуванням снайперської, стрілецької та автоматичної зброї.

У бойовому зіткненні  від кулі снайпера в голову Олександр Радієвський загинув, ще троє військовослужбовців Національної гвардії України отримали смертельні тілесні ушкодження, 11-х нацгвардійців у ході обстрілів поранено.

24 липня 2014 року Лисичанськ було звільнено від контрольованих Російською Федерацією незаконних збройних формувань.

П’ятьом особам повідомлено про підозру за фактом участі у діяльності не передбачених законом збройних формувань, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків, а також посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 3 ст. 110, ч. 5 ст. 260 КК України).

На даний час досудове розслідування, яке здійснюється слідчими третього управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях, триває.  Встановлюються інші учасники незаконних збройних формувань Російської Федерації.

Зазначимо, Олександр Радієвський брав участь у звільненні Миколаївки, Семенівки, Слов’янська, Сєвєродонецька. Указом Президента України за особисту мужність і самовіддачу нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 1672