07.05.2021

На Луганщині розпочато кримінальне провадження за фактом невиплати заробітної плати гірникам шахти «Гірська» ДП «Первомайськвугілля» (ВІДЕО)

Лисичанська окружна прокуратура Луганської області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом невиплати заробітної плати гірникам шахти «Гірська» державного підприємства «Первомайськвугілля» (ч. 1 ст. 175 КК України).

За даними слідства, з 5 травня 2021 року проводиться страйк 15 гірників, які відмовляються підніматися на поверхню та вимагають виплатити  заборгованість із зарплатні.

У ході досудового розслідування встановлено, що заборгованість утворилася за рахунок невиплати 50% заробітної плати  за січень-березень та 100% за квітень поточного року. Станом на сьогодні вона складає майже 40 млн  гривень.

У кримінальному провадженні слідчими поліції за процесуального керівництва прокуратури проводяться невідкладні слідчі дії, встановлюються усі обставини кримінального правопорушення. Також  слідством з’ясовується питання щодо наявності коштів у підприємства для виплати зарплатні, допитуються рідні страйкуючих шахтарів.

Станом на 15.00 7 травня 2021 року під землею залишаються 14 шахтарів. Вони забезпечені харчуванням, питною водою, теплими речами  та місцями для сну. У зв’язку зі станом здоров’я на поверхню піднято одного гірника.

Наразі вирішується питання щодо для виплати  заборгованості за квітень  та у подальшому –  в цілому.

Досудове розслідування проводиться слідчими відділу поліції № 4 Сєвєродонецького районного управління поліції Головного управління Нацполіції в Луганській області.

Стан досудового розслідування перебуває на контролі керівництва Луганської обласної прокуратури.

Пресслужба Луганської обласної прокуратури

(за матеріалами Лисичанської окружної прокуратури)

 

 

 

 

 

 

кількість переглядів: 609