Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
28.09.2023

Повідомлено про підозру пісанкційному колишньому «міністру освіти та науки лнр», який забезпечував впровадження освітніх стандартів рф

За процесуального керівництва Щастинської окружної прокуратури Луганської області повідомлено про підозру колишньому так званому «міністру освіти та науки лнр».

Йому інкриміновано впровадження стандартів освіти держави-агресора в освітніх закладах на тимчасово окупованій території (ч. 3 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, підозрюваний – житель Луганська, ексвикладач та професор Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля.

Після захоплення окремих територій Луганщини він залишився у місті, підтримав окупаційну владу та почав будувати «кар’єру» в освітній сфері.

У 2014-2020 роках обіймав різні посади в незаконно створеному «державному освітньому закладі вищої освіти лнр» – так званому «Луганському національному університеті ім. В. Даля», що базується у захоплених адмінприміщеннях українського вишу. Також працював в окупаційному «міністерстві освіти та науки лнр».

З січня 2021 по липень 2022 року – «міністр освіти та науки лнр».

Підозрюваний забезпечував впровадження російських освітніх стандартів у всіх навчальних закладах на окупованих ворогом територіях. Зокрема, підписав з міністерством освіти та науки держави-агресора «меморандум про взаєморозуміння», ініціював видачу наказів про підготовку та проведення єдиного державного іспиту рф у так званій «лнр» та організовував проведення «засідань ради ректорів».

Наразі чоловік перебуває під санкціями ЄС і п’яти країн світу.

Досудове розслідування здійснюють слідчі 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Луганської обласної прокуратури

(за матеріалами Щастинської окружної прокуратури)

кількість переглядів: 2652