15.07.2019

На Луганщині судитимуть двох депутатів Гірської міської ради за організацію незаконного «референдуму» 2014 року

Прокуратурою Луганської області до суду направлено обвинувальний акт стосовно двох депутатів Гірської міської ради VI скликання за фактом організації та проведення ними так званого «референдуму» щодо підтримки «Акту про державну самостійність Луганської народної республіки», за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України (умисні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб, направлені на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України).

У ході досудового розслідування встановлено, що у травні 2014 року громадяни України надали добровільну згоду на участь у псевдореферендумі в якості голови та секретаря так званої «дільничної виборчої комісії».

Попередньо вступивши в злочинну змову з іншими особами, стосовно яких є окремі кримінальні провадження, підозрювані організували та провели у приміщенні навчального закладу незаконний «референдум» щодо відокремлення Луганської області від території України.

По завершенню «референдуму» обвинувачені здійснили підрахунок бюлетенів та передали їх для подальшого проголошення «Акту про державну самостійність «ЛНР».

Довідково: санкція ч. 2 ст. 110 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 467