18.07.2019

Двох мешканців Попаснянського району засуджено за участь у проведенні «референдуму» про відділення Луганської області від України

Прокуратурою Луганської області підтримано публічне обвинувачення у  кримінальному провадженні за фактом участі у так званому «референдумі» щодо підтримки «Акту про державну самостійність «Луганської народної республіки» за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Встановлено, що у травні 2014 року двома мешканцями м. Гірське за попередньою змовою з іншими особами організовано та проведено на території Попаснянського району  псевдореферендум щодо відділення Луганської області від України.

Перебуваючи у приміщенні одного із загальноосвітніх закладів під час проведення незаконного «референдуму», вказані особи виконували функції  членів так званої «виборчої комісії», а саме: оформлювали списки «виборців», видавали місцевим мешканцям «бюлетені» для голосування та разом з іншими членами «виборчої комісії» здійснили підрахунок голосів.

Оскільки під час досудового розслідування підозрювані повністю визнали свою провину у вчиненні інкримінованого їм кримінального правопорушення, щиро розкаялись, активно сприяли розкриттю злочину та викриттю інших співучасників, між ними та прокурором укладено угоду про визнання винуватості, які з обвинувальним актом направлено до суду.

За результатами судового розгляду Попаснянським районним судом Луганської області організаторів «референдуму» визнано винними та засуджено до покарання у вигляді 5 років позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з іспитовим строком.

 

Прес-служба прокуратури Луганської області

кількість переглядів: 721