27.09.2021

Колишньому «прокурору» окупаційної «Генпрокуратури «ЛНР» повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Сватівської окружної прокуратури  Луганської області повідомлено про підозру колишньому «прокурору» незаконно створеної окупаційною адміністрацією РФ в Луганській області  «Генеральної прокуратури «ЛНР»  у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та  участі у діяльності не передбаченого законом збройного формування (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 260 КК України).

За даними слідства, у 2015 році мешканець Луганська добровільно обійняв посаду «прокурора» так званої «Генпрокуратури «ЛНР» на тимчасово окупованій території області.  Упродовж трьох років підозрюваний брав участь у забезпеченні виконання та дотримання незаконно виданих «законів та нормативно-правових актів самопроголошеної влади «ЛНР», що суперечить українському законодавству та порушує права жителів непідконтрольної органам державної влади території Луганщини.

Наразі вирішується питання щодо оголошення підозрюваного у розшук та звернення до суду за дозволом на проведення у кримінальному провадженні спеціального досудового розслідування.

За вчинені злочини особі загрожує від 5 до 10  років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається  невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Луганської обласної прокуратури

(за матеріалами Сватівської окружної прокуратури)

кількість переглядів: 509